"Плутон" презентує нову систему захисту та моніторингу SOTA Детальніше
Україна |ua

Об'єкти

Двоагрегатна комплектна тягова підстанція МКТП

Виконані роботи

Проєктування, постачання «під ключ», монтаж та пусконалагодження

У грудні 2021 року Компанія «Плутон» успішно завершила роботи з введення в експлуатацію двоагрегатної комплектної тягової підстанції МКТП у м. Згеж (Польща).

Цей проєкт є дуже важливим для Замовника — трамвайного управління «MPK Łódź», адже впровадження МКТП дозволяє забезпечити живлення контактної мережі оновленої трамвайної лінії, яка поєднує Згеж та місто Лодзь, розташоване на відстані 10 km. Завдяки цьому здійснюється швидке курсування трамвая між станціями міжміського сполучення, що у свою чергу забезпечує зручне та комфортне пересування для мешканців обох міст, особливо у пікові години. Трамвай працює для пасажирів з 20 грудня 2021 року за маршрутом «Helenówek - Plac Kilińskiego».

До складу МКТП виробництва «Плутон» увійшло наступне обладнання:

  • розподільчий пристрій середньої напруги 15 kV — 1 компл.;
  • тяговий трансформатор сухий, з литими обмотками, 1200 kVA — 2 шт.;
  • випрямляч В-ТПЕД — 2 шт.;
  • РУ постійного струму 660 V у складі з бездуговими вимикачами AFB — 7 шт.;
  • пристрій розподільчий РУ-660РВ — 2 шт.;
  • шафа оперативного струму ШОТ1М — 1 шт.;
  • шафа власних потреб — 2 шт.;
  • трансформатор власних потреб сухий 40 kVA — 1 шт.;
  • шафа телемеханіки ШТМ — 1 шт.


Випрямлячі В-ТПЕД у викатному виконанні встановлені в одному DC-щиті з розподільчими пристроями постійного струму 660 V для більш компактного розміщення обладнання всередині модуля та максимально зручного обслуговування. У розподільчих пристроях постійного струму ми застосували бездугові вимикачі надшвидкої дії AFB. Вони мають тривалий життєвий цикл (понад 25 років), та забезпечують високий та надійний захист тягової мережі, запобігаючи зростанню струмів короткого замикання до критичних значень, які можуть пошкодити контактну мережу та обладнання підстанції. 

Управління та моніторинг обладнання підстанції здійснюється завдяки сучасній шафі телемеханіки (ШТМ), яка оснащена резервуючими програмованими логічними контролерами з підтримкою протоколів передачі даних відповідно до міжнародних стандартів IEC. Панельний комп’ютер шафи телемеханіки використовується в якості автоматизованого робочого місця чергового по підстанції. Він виконує функції контролю стану силового обладнання підстанції, а також обробки отриманих даних, архівування інформації, візуалізації оперативної інформації на мнемосхемах, генерації звіту подій, у тому числі аварійних. ШТМ також включає обладнання для підключення до диспетчерського пункту, з якого здійснюється дистанційне керування тяговою підстанцією.

Обидва модулі укомплектовані системами вентиляції, кондиціонування повітря, електрообігріву, освітлення (основного та аварійного), охоронної та пожежної сигналізації, а також оснащені системою контролю і управління доступом, та системою відеонагляду.