"Плутон" презентує нову систему захисту та моніторингу SOTA Детальніше
Україна |ua

Все більша кількість керівників підприємств розуміють необхідність технічного переоснащення існуючого технологічного обладнання. Таке переоснащення дозволяє підняти ефективність праці, забезпечити зниження собівартості продукції, знизити простої обладнання, спростити його управління, підвищити культуру виробництва. Пи цьому помітний ефект спостерігається не тільки для великих виробництв, але й для окремих невеликих об'єктів.

Збільшення об'єму здобутку гіпсового каменю, що використовується при виробництві гіпрокартонних панелей та цементу, потребувало від здобувної організації додаткової закупівлі бурильної установки типу УБШ, яка використовується при розробці гіпсових родовищ. Замовлення було розміщене на ВАТ «Криворожгормаш». Замовник вимагав виготовити установку на існуючій базі з максимальними можливостями щодо автоматизації процесу буріння. Виготовлення електрообладнання та засобів автоматизації для бурильної установки УБШ501-АК виконала компанія «Плутон» за договором з ВАТ «Криворожгормаш».

Під час проекту були вирішені наступні задачі:

  • електроприводи бурильної установки реалізовані частотно-регульованими, для можливості вибору оптимальної швидкості буріння;
  • забезпечене электронне управління зусиллям подачі — силою тиску коронки на поверхню буріння;
  • автоматизований процес буріння, шляхом оптимізації завдань на частоту обертання та на силу тиску бурової коронки в залежності від умов буріння;
  • автоматизований процес заряду акумуляторної батареї та забезпечені номінальні його режими;
  • введена часткова автоматизація у процес позиціонування бурового ставу;
  • усунуті недоліки електричного обладнання та конструкції, виявлені на попередній моделі.

Кінцевим продуктом автоматизації став пристрій комплектний для управління електроприводами бурильної установки (УКУП).

Поставка УКУП була виконана в стислий термін — від моменту підписання контракту до поставки розробленого та виготовленого УКУП пройшло менше 4 місяців. Напружений темп роботи посилювався внесенням значних змін та уточнень в технічне завдання та технічні вимоги на этапі проектування.

Не дивлячись на вказані складності, мета автоматизації бурильної установки УБШ-501АК була досягнута. Завдяки автоматизації, з управлінням двома бурами успішно може впоратися один оператор замість двох на неавтоматизованій установці. При цьому загальне вироблення на установку збільшилось більш ніж на 25 %, інтенсивність та напруженість праці оператора суттєво зменшилась. Суттєво зменшився знос робочого обладнання бурильної установки.