"Плутон" презентує нову систему захисту та моніторингу SOTA Детальніше
Україна |ua

Перші кроки та стрімке становлення

Наша історія почалася в 1992 році зі створення підприємства під назвою НВО «Елтіс Ко Лтд».

Розробка випрямлячів для міського електричного транспорту та метрополітену, та подальші численні дослідження в цій області заклали основу для становлення Компанії у якості найбільшого виробника електротехнічного обладнання в Україні.

Талановитою командою наших інженерів була розроблена уніфікована серія перетворювачів для тягових підстанцій міського електротранспорту та метрополітену. Розроблено серію випрямлячів на сучасній елементній базі, які успішно пройшли повний комплекс кваліфікаційних та типових випробувань, включаючи теплові випробування та досліди короткого замикання.

Вже з початку діяльності Компанія йде рука об руку з новими технологіями та створює інноваційні — саме в цей період ми розробили та впровадили на підстанціях міського електричного транспорту унікальні на той час мікропроцесорні контролери системи управління і діагностики випрямлячів.

Найновіша історія

У 1996 році Компанія отримала назву ЗАТ «Плутон», і з цього моменту починається наша найновіша історія.

Компанія бере участь у численних успішних пусках тролейбусних ліній в Україні, Республіці Білорусь та Республіці Туркменістан.

Випереджаючи час

Твердо дотримуючись інноваційного підходу в дослідженнях та виробництві, і пройшовши декілька етапів розробки, Компанія досягла втілення нової та, згодом, дуже успішної ідеї — створення малообслуговуваного автоматизованого комплексу, що виключає участь людини в операціях управління, перемикання обладнання тягової підстанції. Ця концепція була впроваджена в розподільчих пристроях постійного струму серії РУ-600 і РУ-825, в яких були застосовані високонадійні компоненти та сучасні системи управління.

На нашу думку, роз'єднувачі, які ми застосували в розподільчих пристроях нового покоління, здатні зробити революцію в техніці розподілу постійного струму, і ці інноваційні рішення успішно застосовуються у виготовленні продукції Компанії «Плутон» у цей час.

Нові ідеї

Підкорення нових вершин та рух тільки вперед — 1999 рік відзначився освоєнням нових, перспективних напрямків в електротехніці, таких як привід змінного струму та АСУ ТП. Як результат, Компанія укладає численні контракти та втілює в життя великі проекти, які стали нашою гордістю.

Нові можливості

За попередні роки виріс не тільки наш професіоналізм. У Компанії з'явилось більше напрямків, проєктів, ідей та талановитих фахівців — прийшов час перейти на новий рівень.

У 2000 році ПЛУТОН придбав виробничі площі підприємства «Хартрон-Електроавтоматика», та починається новий період в історії Компанії. Розширення адміністративно-виробничої бази на 17000 m2 дозволило зміцнити виробничий сектор: складальні ділянки, зварювальне виробництво, ділянка збирання друкованих плат, ділянка пакування, лабораторія типових випробувань, обладнана сучасним випробувальним обладнанням.

Компанія успішно розширює сфери застосування свого обладнання та географію постачання: тепер обладнання Компанії «Плутон» поставляється не тільки на підприємства транспорту, а й на промислові, металургійні підприємства та об'єкти енергетики в Україні, Литовській Республіці та Республіці Молдова.

Індивідуальний підхід до кожного проєкту та високий рівень професіоналізму дозволяє Компанії впевнено братися за проєкти різної складності та успішно втілювати їх в життя.

На шляху до нових досягнень

Постійні дослідження і стабільний розвиток Компанії, накопичений професійний досвід приносять ПЛУТОНУ нові досягнення: розробку нової серії випрямлячів з мікропроцесорною системою управління та діагностики.

Компанія «Плутон» активно працює над різними рішеннями для метрополітену: розробкою повного комплекту розподільчого і тунельного обладнання постійного струму 825 V, а також нової системи управління вентиляторами головного провітрювання метрополітену ШСАУВ. Постійно модернізована система ШСАУВ надалі поставляється в метрополітени Мінська, Києва, Харкова і Баку.

Від розробки до впровадження

Розробки Компанії «Плутон» у сфері розподільчих пристроїв застосовуються на новій станції Київського метрополітену «Сирець» — перша тягова підстанція нового покоління запущена в роботу.

«Плутон» стає першим виробником електротехнічного обладнання на пострадянському просторі, який впроваджує сучасні комутаційні компоненти, технології, засоби автоматизації та електронного захисту світового рівня на тягових підстанціях метрополітену.

Визнання успіхів

Наші рішення і продукція гідно оцінені — за розробку розподільчого пристрою нового покоління ми отримали диплом виставки «Елком Україна 2004» в номінації «Краща розробка в області розподілу енергії до 1000 V».

Енергія розширення

Час масштабних проектів, плідної співпраці та розширення географії постачання.

У 2005 Компанія «Плутон» впроваджує в дослідну експлуатацію систему телемеханіки, що використовує для передачі інформації канали GPRS мобільних операторів.

Компанія втілює в життя найбільші проекти з постачання обладнання на тягові підстанції Київського, Мінського, Харківського метрополітенів.

Спільно з німецькою фірмою «Transresch Antrіebssysteme Berlin Gmbh» Компанія «Плутон» реалізує масштабний проект по приводах та АСУ ТП установки Coilbox на підприємстві ВАТ «Запоріжсталь» (Україна).

Нові напрямки

У 2006 році наші інженери активно працюють над обладнанням для залізничної галузі: розроблений комплект обладнання постійного струму 3,3 kV для тягових підстанцій залізниць (лінійний катодний та запасний розподільчий пристрій) та випрямлячі 3,3 kV (2,0 kA, 3,15 kA) для тягових підстанцій залізниць, а також обладнання власних потреб. На станції «Запоріжжя Ліве» Української залізниці успішно витримав типові та експлуатаційні випробування розподільний пристрій 3,3 kV лінійний.

На виставці Elcom Ukraine у 2006 році наш розподільний пристрій для тягових підстанцій залізниць було визнано кращим в області розподілу енергії 3,3 kV.

Ера яскравих досягнень

Високий професіоналізм, індивідуальний підхід до проектів та відповідальність гідно оцінені нашими Замовниками, і в цей період «Плутон» приступає до реалізації великих комплексних проектів, ставши Генеральним підрядником з постачання, монтажу та пусконалагодження тягових та знижувальних підстанцій Першої пускової ділянки Першої лінії метрополітену міста Алмати.

До сьогоднішнього дня Компанія успішно реалізувала проекти «під ключ» для 11 підстанцій Алматинського метрополітену, до складу якого увійшло високотехнологічне, сучасне, надійне обладнання, що має високі електротехнічні та експлуатаційні характеристики.

Доленосні проекти

Ще одним яскравим досягненням в нашій історії стає реалізація проектів для Бакинського метрополітену. Починаючи з 2008 року та до сьогодні, ми здійснили комплексне постачання 11 підстанцій «під ключ», включаючи системи вентиляції та кондиціонування, а також телемеханіку нижнього та середнього рівня.

Бути лідером

Компанія «Плутон» продовжує нарощувати темпи свого розвитку та все впевненіше заявляє про себе в електротехнічній галузі. Про це свідчить виробнича, фінансова, економічна активність. Компанія бере активну участь в провідних галузевих спеціалізованих виставках в Україні, Росії, Німеччині, Польщі, Індії, демонструючи високий технологічний та інтелектуальний рівень наших інженерів, реалізований в нових технологіях обладнання для енергопостачання систем електричного транспорту, метрополітенів, залізниць.

У 2010 році на базі нашого підприємства проходить семінар-нарада керівників та фахівців служб електропостачання метрополітенів. У семінарі беруть участь понад 40 представників з Київського, Мінського, Харківського, Дніпропетровського, Алматинського метрополітенів, Дирекції будівництва метрополітенів м. Києва, Харкова, представники проектних інститутів «Харківметропроект», «Мінськметропроект», «НДІТМ», представники компаній Secheron, ABB, Schneider Electric та ін.

Пізніше Компанія «Плутон» буде прийнята в Міжнародну Асоціацію «Метро», а також стане членом корпорації «Укрелектротранс».

Нові пропозиції

У 2011 році ми продовжуємо освоювати залізничну галузь і здійснюємо постачання поста секціонування ПСК-3,3к-3,0 для Грузинської залізниці.

Асортимент продукції розширюється впровадженням у виробництво розподільчих пристроїв 10 (6) kV серії NEX, що виготовляються за ліцензією Schneider Electric.

Якісне зростання

У 2012 році «Плутон» розпочинає реалізацію проекту зі створення системи диспетчерського управління, збору даних та візуалізації електропостачання Бакинського метрополітену на базі інтегрованої SCADA-системи. Від проектних та дизайнерських робіт до постачання обладнання та програмного забезпечення SCADA для енергодиспетчерського пункту та 27 контрольованих пунктів, включаючи монтаж та навчання персоналу — комплексний та об'єктноорієнтований підхід до проекту Замовника в пріоритеті у Компанії «Плутон».

Високі стандарти

У випробувальному центрі IPH Institute (м. Берлін, Німеччина) обладнання виробництва Компанії «Плутон» успішно проходить типові випробування на відповідність стандартам Міжнародної електротехнічної комісії (МЕК), тим самим підтверджуючи високі стандарти якості нашої продукції.

Компанія «Плутон» завершує роботу над створенням системи екологічного менеджменту та підтверджує відповідність своїх принципів керування вимогам міжнародного стандарту екологічної безпеки ISO 14001:2004, професійної безпеки та охорони праці OHSAS 18001:2007, а також відповідність системи менеджменту якості міжнародному стандарту ISO 9001:2008.

Ми продовжуємо тісно співпрацювати з Замовниками та впроваджувати проекти в метрополітенах та залізничної галузі: успішне постачання випрямлячів 3,3 kV для Української залізниці, комплексні проєкти для Харківського, Київського, Мінського, Алматинського, Бакинського метрополітенів.

Розширення обріїв

Долаючи кризові умови ринку, Компанія веде активну діяльність з освоєння нових ринків та працює над спільними проектами з європейськими партнерами та Замовниками.

Успішне постачання обладнання постійного струму для 5 нових тягових підстанцій для лінії Lidingöbanan (Швеція) підтверджує високу якість нашого обладнання та його відповідність високим європейським стандартам.

Досягнення нових висот

Ми починаємо виробництво сучасних необслуговуваних модульних підстанцій для міського електричного транспорту та успішно здійснюємо постачання підстанцій Вінниці та Львова (Україна).

ЛКП «Львівелектротранс» проводить модернізацію тягових підстанцій постійного струму для електропостачання мережі електротранспорту м. Львів (Україна). Відповідно до проєкту проведена модернізація 19 тягових підстанцій та диспетчерського пункту, а також впроваджена система SCADA та АСКОЕ. Контракт на виконання даного проєкту Компанія «Плутон» отримує в результаті перемоги в конкурсних торгах, проведених за правилами та під контролем Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. У 2016 році проєкт успішно реалізований в повному обсязі. 

Також, у 2014 році, Компанія «Плутон» реалізує проєкт з модернізації (ретрофіту) чотирьох тягових підстанцій для електропостачання мережі електротранспорту м. Бельці (Молдова).

Досконалість у всьому

Завдяки прагненню до досконалості, грамотному керівництву та злагодженої праці колективу, маленьке підприємство, яке налічувало спочатку 7 співробітників, згодом за 25 років свого розвитку перетворилося на велику компанію з чисельністю 300 осіб. За час свого існування в компанії сформувався згуртований колектив однодумців та прекрасних фахівців, кваліфікація яких є ще однією конкурентною перевагою нашого підприємства.

Наша Компанія не зупиняється на досягнутих успіхах, ми постійно відстежуємо запити ринку, аналізуємо світові тенденції, прагнемо бути на вістрі новітніх досягнень науки та техніки в галузі транспорту, електроприводу, АСУ ТП. У 2017 році Компанія бере участь у виставках в Польщі та Індії.

Ми прагнемо зробити свій внесок у розвиток електротехнічній галузі в усьому світі, та використовуємо свої інновації та досягнення для постійної модернізації нашої продукції. Ми пишаємося своєю історією та впевнено прокладаємо дорогу в майбутнє, долаючи труднощі та відкриваючи нові можливості. У вересні 2018 року компанія «Плутон» представила ефективні рішення власної розробки на Міжнародному ярмарку транспортних технологій InnoTrans 2018 в Берліні.

Стабільно висока планка

«Плутон» закріплює позиції на ринку Європи та продовжує успішну співпрацю з муніципальною компанією Стокгольму «Storstockholms Lokaltrafik AB» (SL), що підтверджується реалізацією проєкту тягової підстанції «Arninge». Високоякісні продукти «Плутон» були поставлені для тягової підстанції метрополітену в Ізмірі (Туреччина), та для суміщеної тягової підстанції «Туркистон» у Ташкенті. Не менш успішними були модернізація тягової підстанції у Кременчуку та впровадження двоагрегатної модульної тягової підстанції для тролейбусної лінії Миколаєва.

Удосконалення виробничого процесу також не стоїть на місці — влітку «Плутон» відкриває нову ділянку листообробки із сучасним та високотехнологічним обладнанням з системами ЧПУ для обробки листових матеріалів.

Наприкінці вересня фахівці «Плутон» представили власні рішення для міського електротранспорту на Міжнародній виставці залізничного транспорту TRAKO у Гданську (Польща).

Ми не зупиняємось на досягнутих результатах. Початок 2020 року відзначився реалізацією «проєкту під ключ» у Румунії — двоагрегатної МКТП для тягової підстанції «Cicero», а разом з «MPK Łódź» ми ввели в експлуатацію підстанцію «Telefoniczna» у Польщі.

Продовжується активна співпраця з «Storstockholms Lokaltrafik AB» — вже на початку 2020 року ми поставили випрямляч та розподільчі пристрої постійного струму (750 V) для підстанції Konsthallen трамвайної лінії «Roslagsbanan» з наступним шеф-наглядом та пусконалагодженням. Підстанція «Konsthallen» стала першою в Європі, на якій було впроваджене інноваційне та унікальне рішення «Плутон» — бездуговий вимикач постійного струму надшвидкої дії AFB. 

Компанія «Плутон» продовжує розвивати свою діяльність, завойовуючи довіру нових замовників та зберігаючи міцні партнерські відносини з постійними клієнтами.

Слідом за постачанням тягової підстанції для найбільшого депо в м.Лодзь (Польща), компанія «Плутон» успішно впроваджує нову сучасну модульну підстанцію МКТП, що забезпечує живлення контактної мережі оновленої трамвайної лінії, яка поєднує Лодзь та Згеж. В даному проєкті були застосовані бездугові вимикачі постійного струму AFB®.

Також, аналогічні підстанції були поставлені в м.Київ (підстанції «Либідська» та «Алматинська»). В метрополітені Київа в цей час була завершена реалізація масштабного проєкту з постачання 54 комплектів ретрофіту для 12 підстанцій Святошинсько-Броварскої та Оболонсько-Теремківської ліній.

Дивіться також

Стандарти та цінності

Високі стандарти та відповідальність створюють найбільшу цінність — довіру Клієнта

Виробництво

Лідерство у галузі потребує від нас сильної команди спеціалістів, особливої уваги до виробництва та нових технологій

Інновації

Передбачаючи потреби електроенергетичної галузі та враховуючи сучасні тенденції енергорозподілу, ми створюємо рішення, за якими стоїть майбутнє